Posted by: libarebane | 04/02/2019

“ANTHEM – Action-MMORPG”

thumbnailAutor – Tarvi Hirv

Demo review.

Koheselt tuleb öelda, et olen kulutanud selle mängu “beta” või “demo” peale kokku 12h, sellest reaalselt olen saanud mängida vaid veidi üle 4 tunni. Probleem on lihtne: Anthem on üles ehitatud niimoodi, et väga palju aega kulub sul, vähemalt praegu, istudes erinevates menüüdes. Sellega seoses on EA-l (Electronic Arts’ile e. mängu kirjastajale) ka veel üks probleem: nimelt jookseb Anthem kokku kui mängu on laaditud 95%. Uurinud, et mis seda viga tekitab, vastust ei leiagi: on siis viga  mängumootoris või mängu serverites… Seda on veel esinenud Battlefield V mängudes ning ka mängus Battlefield 1 (millega ise kokku ei puutunud).

Need ei ole aga Anthemi ainsad probleemid: esiteks tekkis juba mängu “demo” esimesel päeval probleem, kus kõik mängu serverid olid mängijatest umbes ning põhimõtteliselt mitte keegi mängu sisse ei saanud. Sattusin ka ise selle küüsi, püüdes sisse logida reede õhtul, kella kuue ja seitsme vahel. Pühapäevaks oli probleem serverite kokkujooksmisega siiski vähenenud ning õnneks paistab neti osas kõik korras olevat.

Järgmine probleem on ujumise ja lendamisega: lendamine mängus, eriti arvuti peal ning hiirega, tundub nagu ma lendaks kosmoselaevaga, sest liikumine on kohati veidralt ujuv. Nüüdseks, olen sellega harjunud ning ega see ei olnud just kõige hullem, aga ma soovitaks kõigil mängu seadmetega mängida ning leida omale sobivad seadmed.

the loading screen

Aga nüüd heade asjade juurde: mängu “combat” osa tundub väga hea ning see on kindlasti koht, kuhu nad enamuse oma arendamise ajast  pistsid. Mäng ise, ning sellega kaasnev maailm, on kirev ning isegi kui tegelased on natukene puised, siis graafika on suurepärane. Erinevad nn. “javelinid” (ehk siis mängu erinevad armorid) meenutavad küll väga ühte teist “armor’itega” seotud mängu (ehk Warframe), kuid ei anna sama sügavust välja. Võib-olla tõesti, on Anthem Warframe. Kuigi ma arvan, et võrrelda Warframe ja Anthemi on vägagi tobe. Mõlemad mängud on siiski väga erinevad, ning Anthem püüab rohkem elada gruppide ning lihtsalt hetkelise “gameplay” peale, kuid Warframe on rohkem sügavuti mäng, andes sulle tuhandeid võimalusi, kuidas oma tegelast arendada. Anthemis, on küll ka seda arendust võimalik näha, aga kahjuks (või õnneks, kui sulle Warframe ei istunud) on see kõik pinnapealne. Aga see ongi võibolla hea, sest Anthem püüab olla oma enda nägu. Selliste mängude puhul on alati raske panna välja lõplikku “ülevaadet” või review-d. Destiny’ga on sama probleem ning ka erinevate WoWi lisadega. Tulles tagasi Anthemi juurde, loodan ma isiklikult, et Bioware ei anna alla ning lükkab edasi oma enda visiooni, pidades siiski meeles oma vigade arvu.

Mida veel: grupiga tehtavad missioonid, alad, kindlused on vägagi toredad ning lõbusad, eriti raskemate raskusastete puhul. Ma veetsin terve õhtu tappes suurt putukabossi. Olime kolmekesi, sest meie neljas liige lahkus poole võitluse pealt. Mis järgnes, oli närvikõdi ning üks kõige lahedamalt veedetud tund aega, mida olen veetnud bossi tappes. Kui kõik läbi oli, tundsime ennast natuke tühjalt ning ühelt mittesuitsetajast sõbralt jäi kõlama lause: “Mul on tunne, et pärast sellist võitlust vajan ka mina sigaretti.”

javelins 12

Kokkuvõtteks: Anthem on väga ilus, kuid mitmete vigadega mäng. Kui mõtled seda mängu osta, siis, palun, mõtle kaks korda ennem läbi. Ärge ostke seda enne ametlikku väljalaset. Äärmisel juhul kasutage Origin Access Premieri, et maksta mängu eest 15.99 mitte 59.99.

Anthem tuleb välja 22.02.2019

Hinnang: 3 tärni 5est.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: