Posted by: libarebane | 17/05/2015

Põgenikud ja vaht selle ümber

P1070113Issand, anna mulle meelekindlust leppida asjadega, mida ma ei saa muuta, 

julgust muuta asju, mida ma muuta saan, ja tarkust nende vahel alati vahet teha. 

“Tapamaja, korpus viis” Kurt Vonnegut (tõlge Valda Raud)

Ma ei ole viimasel ajal eriti poliitikast huvitatud, on ju muudki tegemist küllaga. Olen oma kohustuse valimisel käia täideviinud ja muuks pole jõudu. Kuid vaadates viimaseid debatte põgenike teemal, siis on tekkinud mingi vastuhakk sellele demagoogiale, mida meie debiilmeedia, sry, massimeedia rahvale pähemäärima on hakkanud. Demagoogias muide ei ole midagi halba, kui sa oskad läbinäha demagoogi peamist eesmärki ja kuidas ta fakte painutab oma lõpp eesmärgile sobival kujul. See on olnud alati ja jääbki nii. Ehk – on olemas fakt, millest tuleneb järeldus; ja on olemas järeldus, mida tõestatakse endale sobivate faktidega või nende moonutustega. Pole minagi selles puhas, kuid ma püüan seda vältida.

Kuid tagasi põgenike teemale. Selleks, et arusaada mis toimub maailmas, ja just meile armsas Euroopas, ei aita vaid ühelauselistest tõdemustest. Peab arusaama täpselt mis toimub. Ise endale leidsin kõige paremini põgenikest rääkivast dokumentaalfilmi VICE poolt tehtud. Link on siin. 

Esimene osa 

Teine osa 1 osa

Teine osa 2 osa

Kolmas osa

Neljas osa 

Huvitav on ka see – Liibüa migrandid. 

Ja võib ka omal käel leida veel filme, tegelikult see ei ole raske.

Esimese filmi kõik 4 osa tuleb ära vaadata, meeldib see või ei. Sest ta annab ülevaate situatsioonist. Muidugi on see film kallutatud, ühepoolse arvamusega ja nn. “poliitkorrektne teos”, kuid paremat ma ei leidnud.

Nagu filmist on arusaada, siis on situatsioon hetkel täielikult kontrolli alt väljunud ja EU-l oma raske keskkehaga, on peaaegu võimatu teha mingeid otsuseid. Ja on arusaadav põgenike eest võitlejate soov piir lahti teha.

Üks probleem millest eriti ei räägita on EU rahade andmine Itaaliale, mis mõningal juhul on jõudnud Itaalia maffia kätte. Lingid artiklitest on siin.  Teine ja veel tõsisem on probleem smugeldajatega. CNN raport.

Mis on lahendus? Teha piir lahti? Võtta kõik põgenikud vastu? Sest ei saa ju näiteks lubada põgenikke taas ja taas rünnata EU piire ja sellega kaotada oma elu? Või saab? Nigel Farage pakub sama süsteemi, mis on Austraalial. Ja Austraalia ei võta vastu paadiga tulevaid põgenikke. See mis toimus paar päeva tagasi Tais. 

 Milline on lahendus? Ja kas üldse on? Ja siin on meil aeg mõelda mida me saame teha ja mida ei. Ning selle hetkel raske olukorra juures (mis on ikkagi kestnud juba aastaid) on tehtud ka esimene otsus, mis esmapilgul näib õiglane. Jaotada põgenikud enamvähem õiglaselt EU riikide vahel ja siis alles otsustada mida teha uute põgenikega. Me räägime esimesest 20 000 inimesest ja neile peaks järgnema kusagil 200 000 ja lõppude lõpuks räägime kusagil 1-2 miljonist inimesest. Oleme realistid, isegi need numbrid on vähendatud. EU rahvastik arv on 742.5 miljonit ja ka 2 miljonit ei ole palju, et integreerida uus islami kogukond Euroopasse. Kuid siin on “agasid”. Kui me vajame tööjõudu, olgu, pole probleemi. Kui me vaid aitame heast tundest, siis kuidas? Näiteks see väikene esitus peaks meie “headust” natuke jahutama ja me saame aru, et tegelikult on tegemist vaid meie endi “südame rahustamisega”.

Mida siis tuuakse meile pahadele eestlastele ettekääneteks?

Noor minister – “meie põgenikke on aidatud II maailmasõja järgsel ajal nii Rootsi kui ka Kanada. See on õige, kuid kuidas õige? Läheme sügavuti ja googeldame.

Rootsi põgenike vastu võtu poliitika –

The first stage (1938 to 1948) spans the period just before and after World War II. Before the war, Jews from Nazi Germany sought asylum in Sweden. Although a few were accepted, the majority were rejected due to anti-semitism and discriminatory racial ideology prevalent in Sweden at that time. Afraid of the rise in anti-semitism, leaders of the Jewish community in Sweden supported a restrictive asylum policy. The most important reason that many Jews were rejected was due to the fact that the Swedish government strove to avoid conflict with Nazi Germany.

During the war, thousands of people from neighboring countries sought asylum in Sweden. Finnish children were evacuated to Sweden at the time of the Soviet attack in 1939. During the German occupation of Denmark and Norway, Jews and threatened members of the resistance fled to Sweden. At first there was some reluctance to accept these foreigners but fairly soon they were generally accepted and even welcomed. These refugees were given work in factories, agriculture, and forestry to replace the tens of thousands of Swedish men who were called up for national defense service.

Toward the end of the war, people fled from Estonia and Latvia, crossing the Baltic in small vessels. Some 30,000 Estonians and 5,000 Latvians remained in Sweden after the war. About 30,000 survivors from Nazi concentration camps were resettled in Sweden between 1945 and 1948. The Swedish government had no established organization to integrate these refugees into society so those who came had to make it on their own. Since labor was in great demand, these refugees did not create any major societal problems.

Allikas – http://www.migrationpolicy.org/article/sweden-restrictive-immigration-policy-and-multiculturalism

Üksi sõnad – “had to make it on their own” – seletab paljutki…

Ning esimesed põgenikud Euroopast väljastpoolt võeti vastu –

The first non-European refugees Sweden accepted were the Ugandan Asians expelled in 1972 by Idi Amin, whose Africanization policies stripped Asians of their citizenship. Of the 70,000 forced to leave, half were British Protected Persons who were accepted by the UK. The other half were former Ugandan citizens made stateless. The United States and Canada accepted young, well-educated persons. Others were resettled in various European countries; approximately 1,000 came to Sweden.

Ehk siis alles 27 aastat peale sõda. Enne seda võeti emigrante peamiselt Rootsi tööstuse vajadustele ja Euroopast.

Kanada –

On may 1, 1947 the Mackenzie King government issued the guidelines for it’s new immigration policy. The economy was booming and new workers were needed to meet the demands of expansion of industry and  growth across the country. The new policy was directed towards immigrants who could be easily assimilated in either the French or English communities across the country. This meant that the melting pot theory of immigration would be expected to absorb these new arrivals into mainstream Canada and that the fundamental makeup of the country would remain relatively unchanged.

The main source of the new immigrants was targeted as U.S., British, and North-western Europeans. These immigrants would not upset the balance across Canada and were actively recruited. One of the main groups to be accepted were the Dutch who were faced with overcrowding in the Netherlands, and with the loss of so much farmland during the later stages of World War II, they also faced food shortages. The Government through an imitative known as the Netherland Farm Families Movement. Germans were welcome due to the Canadian populations view of them as being ethnically similar to the rest of Canada, as well as many British wives of soldiers who had served overseas.

Immigration applicants originating for the Mediterranean area were discourage and usually rejected as were Asian applicants. It took another year for French applicants to be accepted as desired immigrants and even then they were required to be able to prove that they were able to support themselves until they found employment.

Another  aspect of the screening process had to do with political affiliation. Anyone suspected of being a communist or harbouring any support for communism were rejected as unsuitable for entry into Canada. Health screening would also reject those with health issues or handicaps.

although a wave of immigration was encouraged as a part of the post war boom and growth in the Canadian community, the immigration was racist and selective. At that time, this was not viewed as a negative but as a mechanism for maintain traditional social characteristic. Most Canadians supported these policies. 

1947 also saw the passage of the Citizenship Act which was the creation of Canadian citizenship and passports to replace the British subject status which had been the rule until then.

The other issue that was effecting European recovery and stability was that of Displaced persons. DP’s were the millions of people who after World War II found themselves in foreign countries with no way or desire to return to their homeland. A large number of these people were Jewish, ex-Nazis former soldiers in the allied armies that did not want to return to a communist controlled, Soviet managed country in eastern Europe or those who had nowhere to return to. On July 23, 1946 an Order in Council was passed in Canada to make provisions for displace persons. The first immigrants accepted to Canada under this provision were 4000 former Polish soldiers who had fought with the English and Canadian troops on the western front.

Over the next 7 years Canada accepted thousands of DP’s who built new lives across the country.

Allikas – http://www.canadahistory.com/sections/eras/the%20peace/Immigration.html

Aitab ühest lausest – “The immigration was rascist and selective”

Nii et? Kas võin öelda, et eestlased võeti vastu, sest nad olid Euroopast, valged ja oskustöölised? Seda näitab ka Kanada ja Rootsi elavate eestlaste tugev kommuun, kes tegi tugevaid jõupingutusi oma kultuuri säilitamiseks.

Kas minister tõi hea näite, tuues meie ajaloo põgenike kohta? Arvan, et ei.

Järgmine sõnum on meie osa EU-s peab olema võrdne, me jagame ühte koormat ja me oleme koos nii muredes kui rõõmudes. Kuna me saame EU-st palju, siis peame ka jagama kohustusi? Kas me seda ei tee? Kuidas me seda ei tee juba praegu? Iga aasta me anname ära suurtematele EU riikidele oma kvalifitseeritud töötajaid, keda me oleme koolitanud oma riigi kuludega. Nad toovad kasu nii Soome, Inglise, Saksamaa jne. majandusele. Ja see osa on suur. Me hindame ainult raha, saime 1 miljardi ja nüüd peame vastuvõtma EU-st kõik, kuni me pole andnud tagasi selle 1 miljardi? Kuid mis panuse andsid meie sõdurid koos teiste NATO liikmetega Iraagis, Aafrikas jne? Mis annab see, et me oleme avanud oma turu EU teiste riikide kaupadele, ohustades oma majandust ja aeglustades oma arengut? Ning raha, raha mida saavad teised EU liikmesriigid? Kuidas võrrelda neid?

Siin artikkel EU liikuvatest rahadest. Leidke Eesti:). Me oleme väike ja meil liiguvad väikesed rahad. Ja vaadates meie palkasid ja pensione…

http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/11221427/EU-budget-what-you-need-to-know.html

 Ning põllumajandustoetuste ebavõrdsus EU-s oli mingi aastatagune teema? Et vanemad EU liikmesriigid saavad rohkem pappi kui meie? Ja see kestab kuni 2020 aastani, kuna plaanid on maha pandud?

Ning lõppude lõpuks! Kui kaua on saanud näiteks Itaalia EU-st toetusi ja kaua meie? On vahe? Meie liikmelisus on hilisem, kui vanadel EU liikmesriikidel? Kas seda ei peaks arvestama? Või väää.. 😛

Nii et kõik need väited, et me ainult võtame ja midagi vastu ei anna on otsene vale.

Hispaania lendurid ja need kaks lennukit, mis meie peade kohal aegajalt lendavad. On toodud väide, et vaadake – hispaanlased tulid meid siia kaitsma ja meie peame solidaarusest vastuvõtma Hispaanias olevaid põgenikke. Ok, selge. Kuid me oleme saatnud oma lähetusi ka sinna kuhu NATO on meil palunud neid saata? Need ei lähe arvesse või?

Ja samas Hispaania kohta üks artikkel –

http://www.thelocal.es/20140904/spain-talks-down-sending-troops-to-iraq-isis

Saame teada, et hispaanlased ikkagi keelduvad ka… ja neid ei visata NATO-st ja veel vähem EU-st välja, …. imelik.

Täna kuulsin isegi seda, et pagulaste vastuvõtt aitab meil integreerida 300 000 vene keelt kõnelevat kodanikku:). Absurd ruudus.

On ka veel palju põhjendusi, miks me peaksime pagulasi vastuvõtma, kuid need ei ole enam märkimisväärsed. Tegemist on nn Gustav Naan-lusega. Mingi artikkel oli vist ajaloolisel teemal, et eestlased on ka rännurahvas ja kõik maailmas liigub. Seda teost lugedes ma tundsin kuidas ma kandusin tagasi nõuka aega… samasugust jura oli siis täis kõik meie progressiivne ajakirjandus.

Lähme edasi.

 Mis me teeme põgenikega ja palju see meile maksma läheb. Võtame siis lahti selle kuratliku exceli. 20 000 põgenikku ja raha antakse neile 50 miljonit (ülejäänud summad on arvestatud 200 000 põgenikule). See teeb ühe tegelase kohta 2500eur, mis peab katma nende transpordi Lõuna-Euroopast meile (meie 340 inimest). Ja siis jäävad muud kulud – keeleõpe, toit, riietus ja pärast veel elamispind ja töötuabiraha jne. On need väikesed summad? Kui arvestame, minimaalne programm on lõpuks 14 400 inimest (3600*4, kuna on oodata ka pere tulekut meile). Normaalne oleks saada kusagil 10 000 nägu minimaalselt (vähendan sihilikult). Saame 340 inimese (esimene sats) – 3,4 miljonit? Ja kui must programm täide läheb siis 144 miljonit? Tasub juba kohe tõsta kõiki aktsiise ja käibemakse vastavalt, kuna meie valitsus on juba näidanud, et raha ei tule kuskilt mujalt, kui maksude tõstmisega. Ning ma ei räägi veel Tarandi etepanekust osta 1 euro eest mingi maja neile (340 inimesele – suur maja ja 14400 inimesele kohe linn, nt. Rummu vanad vanglahooned, sry, ma ei saa irvitamata jätta) ja selle korda tegemisele. Kui oled vaadanud VICE dokumentaalfilmi, Bulgaaria kohta on öeldud, et põgenikel peab olema EU standardi kohane elamine ja meid hakatakse halvustana nagu filmis halvustati Bulgaariat. Ruumides olevad tualetid olid neil räpased (põgenik ei korista).

Muud ettepanekud – kui põgenik saab meil elamisloa, siis tuleb ta paigutada teiste põgenikega hajustatult üle Eesti. Nii… minu rännakud on viinud mind Kasahhi maale volga-sakslaste juurde, kes küüditati Stalini poolt sinna. Ja nad elasid koos. Mida me tahame teha? Me tahame sunduslikult lõhkuda inimese juured ja kultuuri; ja teha temast “õiget eestlast”? Kus kohast me võtame selle õiguse võtta põgenikult olla koos kaasmaalastega ja keelata tal olla oma rahvuse esindaja? Mis jura me ajame? Et ei tekiks Tallinnas (kuna seal on kõige lihtsam võõral elada, ja Tallinn on ka peamine koht kuhu pagulased läheksid. Tallinnas on ka tööd.) getosid? Ma ei saa sellest aru… ma ei võta seda vastu. Kedagi sundida olema eestlane? See ongi olnud meie vabadusvõitluse eesmärk? Mina arvan, et me oleme võidelnud ja võitleme rahvuste enesemääramise õiguse eest. Me ei saa keelata islami kogukonna tekkimist Eestis, kuna ta on vastuolus meie kogu eestlaseks olemisega. Ja me ei saa keelata islami usulistel põgenikel oma kogukonna tekkimist. Kui muidugi me üldse lubame enda juurde põgenikke.

Orbude toomist siia… ma ei kommenteeriks seda. Tundub nagu Türgi Janitšaride loomist. Vabandust kuid, mulle tundub see nii…

Mis üldse toimub praeguste põgenikega, kes siin elavad? On tehtud üks uurimus… seda peab lugema, sest muidu on arutlus poolik. link on siin.

Ma proovin otsad kokkuvõtta. Hetkel on meil omal rahavasteränne mujale. Inimesed lahkuvad sinna kus on kõrgemad palgad jne. Uue valitsuse soov tõsta aktsiise ja käibemaksu tähendavad, et meie rahaline seis pole kiita. Ja põgenikud peavad meie eluga end sobitama. Ja jälle peab vaatama VICE dokumentaalfilmi “Trapped in Bulgaria: Europe Or Die”, see ootab ka meid, ja meid hakatakse ka samamoodi põlgama… ja just I klassi riikide poolt, sest me ei suuda oma teise Euroopa majandusega isegi oma rahvale pakkuda midagi sellist, mis on elementaarne rikastes EU riikides. Isegi kui me anname enda kõrvalt põgenikele kõik, pole see ikkagi võrreldav Soome, Rootsi ja Saksamaaga. Lihtsalt me peame seda endale tunnistama ja rääkima ka EU-s neile, kes meid kuulata tahavad. Kes ei taha, neile tuleb öelda lihtsalt ei. Meid ei visata EU-st välja sellepärast, et me ei suuda ülalpidada 340 – 14400 põgenikku. Ja pole vaja hirmutada, et EU meid enam ei kaitse, see on absurd. Kui üks riik visatakse EU-st välja põhjusega, et ta on liiga vaene EU jaoks… siis Fuck the EU, ja pole enam need ajad, et end mõisatallis peksta lasta!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: