Posted by: libarebane | 12/02/2012

Oodates “Godot´d”… vabandust, “Mass Effect 3-e” ning lugedes ME novelle – “Revelation”.

Lõpuks läbi suure häda ja kiusu ma ostsin nad ära. 4 raamatut ja kõik nad on ME-st. Olen lõpetanud esimese raamatu “Revelation”. Alustada tuleks sellest, et põhjendada enda käitumist. Raamatud on ilmunud juba ammu, kuid olen lükanud nende ostmist alati edasi. Alguses valdas mida arusaam, et raamatud mängudest on igavad ja peale mängu läbi mängimist paistis olevat absurdne alustada samasisulise raamatu lugemist. Kahtlus oli, et tegemist on asjandustega nagu T-särgid või tassid, mida EA nänni pood müüb. Esimesed märgid oma tõekspidamiste ekslikkusest andis Bioware esindaja intervjuu, et nad tahtsid nendes raamatutes esitada oma versiooni loost. Ehk siis jälle ma ülistan Bioware inimeste oskust rääkida lugusid. Ja raamatud ongi sellest kuidas nemad seda lugu nägid.  See ei ole mängus toimuva ümberjutustus.

Ning ka mängus endas on võimalus ühte ja sama lugu rääkida erinevalt, ehk sul on valikud kuidas käitud. Ma ei kahtle oma fantaasias ja mitte ka mänguloojate omas. Nii et ahvatlus võrrelda enda arusaama mänguloojatega oli suur. Ja nii ma ostsingi nad ära. Ja maksimalist nagu ma olin, ostsin kõik raamatud ära. Jätsin välja vaid Dark Horse poolt väljaantud raamatud ja ka üllitise “Invasion”.

“Revelation”

Autor: Drew Karphushyn (hääldus ukraina päraselt: Kar-pish-in.)

Sündinud: 28. juuli, 1971 Edmonton, Alberta, Canada

Koduleht:

http://www.drewkarpyshyn.com/ – tasub jälgida, kuna järgmine sissekanne peaks olema suur, väga suur…

Raamatu autor peaks olema tuttav kõigile, kes on kuulnud ka Biowarest, mängudest Baldur Gate II, Neverwinter nights, Jade Empire, ME sarjast, SWTOR-ist.
Raamatutest: Temple Hill (2001), Baldur´s Gate II: Throne of Bhaal (2001), Mass Effect: Revelation (2007), Ascension (2008), Retribution (2010).
Samuti novellid Star Wars sarjas: Darth Bane: Path of Destruction (2006), Rule of Two (2007), Dynasty of Evil (2009) ning Star Wars: The Old Republic: Revan (2011).
Ta kirjutab ka nn. “omasarja”, kuid paistab, et nende ilmumine võtab aega, kuna hetkel on parim sissetulek Star Warsi ja ME sarjast. Ning arvatavasti on ta ülekoormatud hetkel töös oleva ME 3-ga ja SWTOR MMO-ga.
Oma elus on ta tegelenud ka laenudega (mis on vist kasulik elus). Tal on olnud avarii, peale mida ta muutis oma elu täielikult, asudes õppima uuesti ja alustades oma karjääri mängumaailmas (tänu jumalale).
Hetkel elab ta Austinis, Texases.
*
Raamatus olevad sündmused on viidud  18 aastat tagasi ME mängu algusest.
Peategelasteks on:
David Anderson (jah see sama Anderson, kellest saab vähemalt minu mängu versioonis inimkonna esindaja Nõukogus). Ta on Esimese Kontakti Sõja veteran.
Saren Arterius (sünd. 2139), turian ja Tsitadelli Nõukogu viirastuste liige (Spectres – erirühm, kes valvab Tsitadelli Nõukogu huve universumis), 15 aastaselt ühines sõjaväega, oma seotusest Esimese Kontakti Sõjas aastal 2157 jääb segaseks, kuid ta kaotas sõjas oma venna ja sellest ajast saadik jälestab inimesi.
Kahlee Sanders, (sünd. 2139), ema jäi tundmatuks, kuid isa oli admiral Jon Grissom. 22 aastaselt, peale ema surma ühines Alliance-ga. Raamatu alguses on ta üks tehnilistest töötajatest ühes salajases baasis Sidonil.
Nende kolme ümber siis toimvadki põhisündmused.
*
Pärast Protheani tehnoloogia avastamist Marsil aastal 2148, sai inimkond võimalus rännata tähtede juurde. Esimene kontakt võõra tsivilisatsiooniga (turian) tõi kaasa ka kohe sõja. Tsitadelli Nõukogu astus vahele ja pärast rahuläbirääkimisi ühines inimkond Tsitadelli Nõukoguga, saades selle Nõukogu vaatlejaks mitte liikmeks. Sõja tulemusena asub inimeste ja Nõukogu liikemete vahele paranoia. Inimeste poolt organiseeritakse sellised rühmitused nagu Terra Firma ja Cerberus, mis on organisatsioonid, mille eesmärgiks on inimkonna “kaitsmine” tulnukate eest. Ja  inimkonda võetaksegi siis nende “tulnukate” poolt kui sõjaliselt tugevat ja agressiivset rassi. Ehk kõigil on nuga põues.
Ja sealt ka kõik algab. Nagu ikka on seadused kirjutatud teistele ja seda arvab ka Alliance (inimkonna ühinenud jõud kosmoses). Alustatakse tehisintelligentsi väljaarendamist, mis on Tsitadelli Nõukogu poolt keelatud. Ja salajane baas kus töötab Kahlee Sanders, sellega ka tegeleb. Ning ühel hetkel kaob selle baasiga side. Lähim keda saata asja uurima on David Anderson oma rühmaga. Baasi on rünnatud… Ning Kahlee on lahkunud baasist päev enne rünnakut. Ning Saren saab juhuslikult jälile, et baasis oli midagi erilist…
Rohkem ma edasi ei lähe, järsku keegi soovib veel lugeda seda raamatut.
*
Raamatut on kerge lugeda, puuduvad kõrgemat intelligentsi vajavad arutlused. Keelelisi sõnademänge (raamat on inglise keeles), millest vaid 30 aastat autori kodukohas elanud arusaavad, pole. Lugu on huvitav ja ka lihtne. Kõik on sead ja pole olemas valget/musta maailma. Maailm on hall.
Keegi on soovitanud enne raamatu lugemist mäng läbi mängida. Keegi teine aga hoopis vastupidist. Ma ei oska öelda midagi selle kohta. Ma olen mängu läbi mänginud ja osad raamatu tegelastest olid juba tuttavad ning see ei seganud mind. Kuigi raamatust arusaamine oli sellega lihtsustatud, kuna minu keeleoskus on ikkagi jube algeline.
Ja kui meeldib Mass Effect triloogia, siis võib ta külmadel talvistel õhtutel “Oodates “ME3-e”” olla hea ajaviide.
Advertisements

Responses

  1. Excellent article. I’m facing some of tɦese
    issues as well..

  2. It will just simply take significantly less than five full minutes to have
    your individual’s Facebook account hacked.

  3. My family members always say that I am killing my time here at net, but I know I
    am getting experience daily by reading thes good content.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: