Posted by: Dasrin | 02/09/2011

Star Wars: (Knights of) The Old Republic

Seoses Star Wars: The Old Republicu tulemisega, otsustasin ma et vaatan üle ning panen kirja kahe esimese mängu (Star Wars Knights of the Old Republic I ja II) detailid, aitamaks inimestel mõista üldist lugu. Kuigi esimest kaks mängu on ebavajalikud et arusaamaks üldist lugu, on ikkagi tore võtta kokku seeria ning kuhu on ta jõudnud.

Eelugu:
Lugu algab sellega kui noor ning karismaatiline Jedi-rüütel Revan otsustab et Jedi Ordu peaks aitama Vabariiki(Republic) Mandalori sõjas. Alguses ei kuula teda keegi eriti, aga mida edasi sõda läheb, seda rohkem Jedisid ühineb tema poolega. Kuna Jedi Ordu ei taha Republicut sõjas aidata, kogub Revan kõik tema järgijad kokku ning läheb aitab Republicut sõjas.  Sõda töötab ning Revan avastab Malachor V, kus ta käivitab oma salarelva, Varjugeneraatori. See hävitab enamuse Malachor V ning lõpetab sõja. Varsti pärast seda, tapab Revan Mandalorianide liidri ning võtab tema maski endale. Siis, lahkub ta koos oma laevastikuga tundmatutesse regioonidesse. Sealt edasi, tuleb ta paari aasta pärast tagasi ning ründab Vabariiki. Ta võetakse kinni Jedi rüütlite poolt tänu Malakile, kes ründas Revani laeva. Sealt edasi saadetakse Revan Vabariigi laeva, kust algab…


Star Wars: Knights of The Old Republic:


Mäng saab alguse sellega et Vabariigi laevu ründab Malaki poolt juhitud armee. Sina, kui peategelane oled laevas ning nüüd pead võitlema Malaki Sithide vastu. Sa kohtad Trask Ulgot, kes on sinu sõber. Edasi te võitlete laevas, otsides salapärast Bastilat. Varsti kontakteerub teiega Carth Onasi, kes on Vabariigi üks parimaid piloote. Edasi võitled sa et jõuda laeva päästekapslitesse. Siiski, jääb Trask Ulgo laevale maha, et hoida kinni Sithe. Sina ja Carth Onasi põgenete planeedile Taris, kuhu on põgeneneud ka Bastila. Edasi, te sõbrustate ühe gängiga, kes aitab teil sisse saada Speederite rallivõistlusele, kui te toote vastasgängi salabaasist mootori ära. Selle jaoks on teil vaja leida üles häkker Mission Vao, kes saab teid sinna salabaasi sisse.

Kätte saades mootori, võistlete te speederite rallivõistluses ning võidate. Edasi, vastad sa Bastila ning hakate hauduma plaani planeedilt minemasaamiseks. Varsti kohtate palgasõdurit nimega Orderous Cando kes töötab Davik Kangi jaoks ning temal on laev. Ainus probleem, Sithide autokahurid tulistavad alla kõik loata lahkuvad laevad. Nii et nüüd pead sa minema Sithide baasi ning saama kätte koodid. Kätte saades koodid, lähed sa tagasi Canderouse juurde, kes aitab sind laeva. Nüüd põgened sa (tappes paar inimest) Dantooinile, kus asub Jedide keskus. Seal õpetatakse sind olema Jedi.

Varsti pärast treeningut, antakse sulle ülesanne uurida lähedalolevaid varemeid et leida artefakt. Artefakt on salapärane kaart mis aitab sul üles leida Star Forge (Tähesepikoda). Jedi liidrid annavad sulle ülesande leida selle kaardi osad neljalt planeedilt: Tatooine, Kashyyyk, Manaan ning Korriban (peale Dantooine). Leides esimesed neli osa viiest, püüab sind kinni Sith Darth Malak ning tema laevastik. Seal saad sa teada saladuse oma mineviku kohta: Sina oled Lord Revan kelle Jedid võtsid oma hoole alla ning koolitasid sind ümber selleks, kes sa praegu oled. Edasi sa võitled Malakiga, kes pea-aegu tapab sind, ennem kui Bastila vahele tuleb. Bastila hoiab Malakit kinni, et sina saaksid lahkuda nign selle järel satub ta vaenlaste kätte. Sina põgened laevast ning nüüd jõuad sa lähedale Star Forge. Siiski, tõmmatakse su laev teisele planeedile, kus nüüd sa pead sulgema masina mis tõmbab laevu alla sellele planeedile. Templi otsas, kus see masin on, kohtad sa Bastilat kes annab sulle võimaluse tulla tumedale poolele. Sina keeldud, võideldes Bastilaga. Nüüd lahkud sa planeedilt, olles käivitanud masina.Sa jõuad Star Forge. Kahjuks on Sithid ennem sind sinna jõudnud ning nüüd pead sa võitlema nendega. Jõudes Malakile lähemale, kohtad sa uuesti Bastilat, kelle pead sa tampma. Siiski, jätad sa ta ellu, võideldes tema tumeda poole vastu armastusega (kõlab paremini mängus). Edasi võitled sa Malakiga, tappes tema. Sinule antakse kõrgem medal Vabariigi kaitsmise eest.

Paari aasta pärast lahkud sa tundmatutesse regioonidesse, otsides Sithe. Varsti pärast sinu lahkumist ilmub uus grupp Sithe, kes ründavad massivselt Vabariiki, ning Jedisid, hävitades enamuse nendest. Siiski, on kaugel kosmosejaamaselus üks vimmasi jedisid, Revani endine võitluskaaslane, Pagendatu (nimi tuleb sellest et ta on ennast pagendanud Jedidest).

Star Wars: Knights of The Old Republic II: The Sith Lords.

Nüüd oled sa Pagendatu, ehk Jedi kes oli Revani all Mandalori Sõjades. Sa leiad ennast kaevandusjaamast asteroidi seest. Minnes edasi, kohtad sa surnukuuris, Kreiat, kes mängis surnut et jõuda siia. Kreia on vana Jedi, kes ei usu Jedide maagilisi võimeid ning kuidas neid kasutatakse. Edasi leiad sa Attoni, smuugeldaja, kes võeti vahele smuugeldamise eest (loomulikult). Sa vabastad ta ning ta aitab sul jaama taaskäivitada. Selle jaoks pead sa natuke jaams ringi käima. Seal kohtad sa HK-50 tüüpi droidi, kes on ainus elusolend peale sinu, Kreia ja Attoni. Edasi lähed sa kosmosesse, kus sa taaskäivitad süsteemi. Edasi maandub kosmoselaevas Republicu kosmoselaev mis ei vasta. Kogudes kokku Attoni ja Kreia, lähete te avastama laeva. Sealt te leiade Sithi nimega Darth Sion, kelle kinnihoidmiseks Kreia end lahingusse seab. Samal ajal püüate sina ja atton pääseda tagasi kosmosejjama et üles leida laev, millega te lahkute. Te jõuate laeva ning teiega ühineb Kreia, kellel puudub nüüd käsi (tänu Sionile). Edasi leiate end Teloselt, mis on planeet, mille ökosüsteemi püütakse parandada Vabariigi poolt.  Varsti varastab sinu laeva üks tundmatu naine ning see viib sind salapärasesse templisse, kus sa kohtad Jedit nimega Atris.  Sind lastakse tagasi laeva juurde, ning nüüd on su missioon selge: Koguda kokku kõik vanad Jedi meistrid et võita Sithid. Nüüd liigud sa planeetidelt planeetidele, leides üles kõik Jedi meistrid. Leides kõik üles, kohtud sa nendega Dantooineil. Seal otsustavad järelejäänud Jedi-meistrid et Pagendatu peaks eemale lõikama Force-ist- Miks? Sest nad kartsid et Pagendatu hävitab Force. Kreia segab vahele, eemaldades Jedi meistrid Force-ist, samamoodi nagu nemad tahtsid eemaldada Pagendatut.Kreia võetakse kinni Atrise sõdurite poolt ning viiakse tagasi Telosele. Sinna järgneb ka Pagendatu. Kui ta jõuab sinna, tuleb välja et lahing Telose eest on juba alanud. Pagendatu tapab Darth Nihiluse, Sithi kellel on jõud neelata terveid planeete. Pagendatu leiab Atrise, kes on juba langenud tumedale poolele. Nüüd järgneb Pagendatu Kreiale, kes nüüd on Darth Traya. Ta leiab Darth Traya planeedilt Malachor V, mis on Mandalorianite endine koduplaneet. Seal tapab ta Darth Sioni ning Darth Traya. Saades Trayalt vastuseid ja veel rohkem küsimusi, jätab Traya maha oma sõbrad ning lahkub tundmatutesse regioonidesse, et leida Revan.

300 aastaga oli galaktika muutunud. Siiski, hakkasid tõelised Sithid (ehk Sithide rass) ning nende valitseja ründama Vabariiki ning Jedisid. Järgnesid mitmed sõjad ning Vabariik ning Jedid pidid Sithidega koostama Coruscanti Lepingu, mis andis Sithidele enamuse territooriumist. Siin, nn. Külma Sõja perioodil hakkabki The Old Republic.

Nii et see peaks olema nüüd kiire versioon kahest esimesest mängust.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: