Posted by: Dasrin | 21/08/2011

E-sport: Kuidas alustada Starcraft 2?

E-sport on kasvav spordiala kus inimesed mängivad online mänge raha eest ja professionaalselt. Tiime ning mänge on palju ning kõigil on sportlik eesmärk olla parim. Kõik kes on puutunud kokku arvutimängudega on kokku puutunud nii öelda “CSi clanidega”. Need töötavad samal põhimõttel. Kõige lihtsam mäng mida vaadata oleks siis mõńi DOTA-laadne( Antiikrahvaste kaitse ehk mängutüüp kus inimesed mängivad kangelasi kes hävitavad torne) või reaalstrateegiamäng. Aga kuidas alustada reaalajas strateegiamänguga Starcraft 2?

Kuidas siis ikkagi alustada?

Vaatamine (livestreamid):

Starcraft 2 puhul on olemas erinevaid lehekülgi. meie oma kohalik Starcrafti lehekülg, Starcraft.ee, on väike aga mõnus. (kuigi ise tunnistan, ei jälgi seda) Siiski, algaja puhul soovitan jälgida seda kodumaist foorumit ning probleemide puhul postitada väike teema. Kui tunnete et tahate olla nati julgem ning vaadata välismaised lehekülgi, võin soovitada teamliquid.net streamide listi (link) ning jälgida meistrivõistlusi (Teamliquidi kalender). Soovitan ka vaadata Day9.tv (koduleht) (livestream) (Salvestatud videod). Day9 on mängija ning kommentaator kes on mänginud esimesest Starcraftist alates.

Mängimine

Starcraft 2 puhul on fakt see et sul tuleb palju harjutada. Kui Sa oled eelnevalt vaadanud Day9 Daily #100, siis on sul arusaam sellest, mida tuleb teha et olla üks parimaid mängijaid.  Siiski, on Starcraft 2 lihtne saada väärilist vastast. Selleks on Ladder, mis töötab niimoodi, et mängijad on jagatud gruppidesse. Pronks, Hõbe, Kuld, plaatina, Teemant, Meister ning Suurmeister. Miks nad on sellise nimega?

  • Pronks (Bronze) – Pronks on esimene liiga/grupp. See on eelkõige mõeldud algajatele kes ei oska veel nii hästi mängida.
  • Hõbe (Silver) – Hõbe on pronksist järgmine liiga/grupp. See on mõeldud mängijatele kes ei ole nii head kui teised aga see eest Pronksist parem.
  • Kuld (Gold) – Kuldliiga tähendas kunagi et sa olid väga hea. Aga nüüd, kui on tekkinud juurde uued liigad, on see lihtsalt üks aste, sinu jaoks jõudmaks Suurmeister gruppi. Kuld on hõbedast tunduvalt parem ning praegusel hetkel peaks sul olema arusaam oma mänguplaanist.
  • Plaatina (Platinum) – Plaatina on Kullast järgmine aste. Plaatinas kohtad sa juba häid mängijaid ning peaksid arendama oma Mikrot ning makrot. Mikro on võime kontrollida oma sõdureid eraldi, et teha tasa vigast AI’d. Põhiliselt, tähendab see seda et kui sa lähed kolme marine kolme banelingi vastu, siis peaks sul kõik need kolm marine ellu jääma. Makro on võime kasutada ära oma majandust ning tekitada juurde sõdureid ning oma barrackseid, larvasid ning gatewaysid hoida tööl ning kogu aeg sõdureid tegemas.
  • Teemant (Diamond) –  Teemant on Plaatinast järgmine aste. Sinna jõudes oled sa juba päris hea ning sul peaks olema tahe jõuda edasi Suurmeistrini
  • Meister (Master) – See näitab et sa oled juba päris hea, sest Meisterliigasse pääsevad ainult 2% Teemanti mängijatest. Siin võid sa kohata juba päris häid mängijaid.
  • Suurmeister (Grandmaster) – Oh sa poiss, nüüd oled sa küll äge vend. Kui sa oled vaadanud meistrivõistlusi, võivad sul selles liigas mõned nimed tuttavana tunda. Just nimelt, sa mängid nüüd suurte poistega. Õnnitlen aga ära jää loorberitele puhkama, kui sa ei mängi kaua aega, siis võidakse sind välja visata ning viia tagasi Meisterliigasse.
Ning kui sa arvad et sa oled juba päris hea, võid hakata ISE meistrivõistlustel käima. Selleks peaksid sa jälgima starcraft.ee-d ning vaatama kas neil on registreerimine lahti. Kui sa tunned et sa oled väga hea, võid proovida TL Openisse või võid ka jälgida tournamente ning vaadata kuhu sa ennast registreerida saaksid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: