Posted by: Dasrin | 27/06/2011

Terraria ning mina: Esimesed 6 tundi

Terraria on seiklusmäng, kus sina kui mängja avastad maailma, mis on suvaliselt genereeritud mängu poolt. See võib olla mitmesugune, aga väga lõbus. Nojah, eks need avatud maailma ehitamismängud (Minecraft, köhhh…) on põnevad ja huvitavad.  Aga Terraria on umbes nagu Minecraft aga.. 2D. Ei, naljatan. Ta ei ole Minecraft. Ta on erinev. Kuidas?

Vaadake seda retrostiiliEsiteks on tema graafikastiil omakohane Final Fantasy mängudele. Mitte nendele uuematele, vaid esimestele. Nii et ta on nagu retro Minecraft (nagu Minecraft ei saaks piisavalt Retro olla).  Aga, aitab selle võrdlemisest Minecraftiga. See mäng on piisavalt tugev, et olla omaette teema. Esiteks on kõik kohad ilusad, koletised tugevad ning mäng töötab ka. Mis mulle ei meeldinud aga, on see, et on veel vähe võimalusi asju teha. Aga eks see ole kasvav mäng (alles update 1.0.5 juures ning mõõgad ja rüüd on piisavalt hea põhjus edasi mängida). Teda eristab ka sügavus ning maailmade suurus. Minu teine probleem on hind: 10 eurot sellise mängu eest on siiski liiga palju. Vaadake, “indie” mängutegijad. Hea mäng tähendab, et isegi siis kui teil maksab mäng 1 euro, ostavad seda nt. 10,000 inimest. Teie saate sellest 8000 eurot keskmiselt (kui arvutada maha Steami intress, maksud jne).  Siiski, saan ma aru kui te olete sellesse oma raha pannud ja tahate midagi tagasi saada. Aga tagasi mängu juurde: Surm on lihtne tulema kui sa ei ole hoolas. Siiski on kõik lihtne ja arusaadav kuigi ostjad peaksid lugema Terraria wikit.

Siin on väike eestikeelne juht:

1. Raiu maha ümbrusest kõik puud – See aitab sul ehitada maja ning koguda esimesed vajalikud puud.

2. Crafting – Vajuta ESCi ning vaata vasakusse alaservas, seal näed sa crafting tööriista. Ehita omale tõrvik(kui sul on “Gel”i mis kukub maha limuskitelt) ja workbench.

3. Hakka ehitama enda ümber maja, joonistades puublokkidega enda ümber maja – jäta veel ruumi ukse jaoks.

4. Pane maha workbench ning ehita “puusein”(Wood Wall) – siis aseta need niimoodi et sein muutub pruuniks.

Kui oled kõik õigesti teinud, peaks sul olema väike maja. Head jahtimist!

Minu praegune maja

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: