Posted by: Fleo | 30/05/2011

“The Atlas of Atlantis and other lost civilizations”

Autor: Joel Levy
Meie poes on üks raamat eesti keeles ja teine inglise keeles

Kindlasti on enamus meist täheldanud, et kui sind hakkab mingi teema huvitama, siis leiad lookese siit ja teise sealt, vahel ka mõne raamatu või siis hästi palju raamatuid, kuni avastad, et oled täielikult nö „lost in space“. Tahaks nagu teemat edasi uurida, aga peas on üks teadmiste virr-varr ning enam ei tea, mida lugeda ja mida mitte, mis arendab teemat edasi, mis viib sohu. Puudub selline ülevaatlik ja kokkuvõtlik teos, kust näpuga järge vedades saaks aru, kuidas teemat eelnevate sajandite jooksul on uuritud ja kust ta üldse alguse sai, puudub kronoloogia.
Kui teemaks on Atlantis ja teised kadunud tsivilisatsioonid, siis valguskiireks kaoses on just see raamat. Esiteks, väga ilus raamat – rohkelt illustratsioone ja selgitavaid pilte; teiseks, teema algus ja areng selgelt välja toodud. Ka mitmed lood, mis peavad olema seotud Eestiga on ilusasti Eestiga seotud.

Alustatakse Platonist, tuuakse ära Atlantise linna skeem, räägitakse kõikidest kohtadest üle maakera, kus Atlantis asuda võis. Ameerika mandrile jõudes kirjutatakse loomulikult ka Ignatius Donnelly´st. Unustatud ei ole kadunud kontinente, nagu Mu ja Lemuuria ning selle ala tuntumaid nimesid, nagu madame Blavatsky´t ja Rudolf Steinerit ja nendega seotud liikumisi. Edasi tulevad James Churchward ning Yonaguni veealeused varemed; Sir Francis Bacon, Edgar Cayce; Sundaland, Hy-Brasil, Shambhala, Shangri-La, Hyperborea, Thule, El Dorado – kõik see on leidnud raamatus oma koha. Loomulikult ei ole toodud loetelu lõplik – kajastatud on veel palju teisigi kohti ja inimesi. Igale kohale või isikule on pühendatud kaks lehekülge ehk siis üks leht suureformaadilisest raamatust.

Atlas, mis on atlase nime vääriline!

Kui lugemine (hetkeks!) ära tüütab, vaata UfoTV dokke: “Atlantis” või tutvu UFOTV kodukaga

Vaata raamatut meie poes – http://vanajahea.ee – Ajalugu/Maailma lugu

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Rubriigid

%d bloggers like this: