Posted by: Fleo | 30/05/2011

“Enesekaitse”

Autor: Jonathan Kellerman

 

Niisugune psühholoogiline kriminull siis, seda nii otseses kui kaudses tähenduses. Romaani üks peategelane on nimelt psühholoog ja raamat on žanrilt psühholoogiline kriminull. Dialoog on tõesti terav ning sündmus järgneb sündmusele, nii et igav ei hakka. Kohe näha, et autoriks ameeriklane: kui inglaste kriminullides on sellist uinutavat ja salakavalat rahu, siis ameeriklased ikka ilma tempot ei saa. Aga tempo on mõõdukas, kirjeldatavale täpselt sobiv – laseb natukene ka kaasa mõelda. ei mingit action´i vaid action´i enda pärast.

Kahjuks oli täielikuks pettumuseks lõpplahendus. Asja päästis natukene asjaolu, et ühele lahendusele järgnes veel ka teine lahendus ehk siis lahendatud sai kaks kuritegu, millega peategelased seotud olid. Aga see esimene mannetu lõpp pani ikka kohe nördima. Oli tunne nagu autor oleks vaadanud, et OK – romaani jagu lehti täis kirjutatud ja tõmbame siis otsad kähku kokku; et kes meil siit romaanist läbi käinud on ja kellele ma selle mõrva siis kaela määrin?! Ahh, leidsin … sobib küll! Kahju, hea süžee mageda lõpuga!

Nn teine lõpp oli küll etteaimatav, aga õnneks väikese üllatusega (vähemalt minu jaoks). Nii et kompenseeris kõik ebameeldiva ja päästis raamatu.

Kokkuvõtteks, hea lugemine oli, ma ei kahetse.

Tutvu ka autori kodukaga

Vaata raamatut meie poes – http://vanajahea.ee – Väliskirjandus/Krimi, põnevik

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Rubriigid

%d bloggers like this: