Posted by: Dasrin | 28/05/2011

RIFT – Portaalid kahe maailma vahel. Osa 4: Haldjad.

Me teame mängides Rifti, et on olemas kahte tüüpi haldjaid: Kelarid ja Kõrghaldjad. Aga kuidas need pooled kujunesid ja miks ühinesid Kelarid Vastuhakkajatega?

Kõrghaldjad

Kõrghaldjad on eksisteerinud kogu Telara ajaloo vältel. Nad on metsade kaitsjad ja elanikud, neil on suhe loodusliku ja elusaga, mis teeb nad headeks ravijateks. Veretormi sõdade ajal, ründas Crucia (Veretormi liige) neid ja hävitas süstemaatiliselt kõrghaldjaid. Kuigi ründajad löödi nende kodupaikadest minema, oli siiski enamus kõrghaldjaid surnud. Sajandite jooksul kõrghaldjad ehitasid ennast taas üles, aga esimest hiilgust ei ole nad suutnud saavutada tänapäevani. Siiski elavad kõrghaldjad edasi ja kaitsevad maailma Regulose eest.

Kelarid

Kelari saarte pimedates džunglites, ehitas grupp vastuhakkajatest haldjatest paekivist ehitisi. Nad õnnistasid need sisse pisijumalate ja vaimude nimel. Nende linnad ei olnud paremad kui Ethide omad, aga nad olid võimsad. Kunagi ammu olid kõik haldjad Telara kaitsjad ja elasid metsades ning olid Tavrili väljavalitud. Draakonite Ajastul pöördusid mõned haldjad Tavrilist ära ning hakkasid otsima hingelist võrdsust. Aastaid olid nad “maa all”, peites ennast oma kaasmaalaste poolt. Siiski, need grupid avastati ja tekkis verine võitlus. Lõpuks viis peapreestrinna Isidora oma rahva minema nende kodumaalt ja viis nad troopilisele saarestikule. Seal arenes nende riik välja ja nad hakkasid rohkem austama vaime. Varsti tabas Kelarite ühiskonda valus löök: sõja alguses tõi Regulos välja Akyliose (kes oli mere all lõksus) ning selle järel vallandus plahvatus, mis uputas enamuse saarest. Siiski jäid Kelarid püsima tänu oma hingelistele kaaslastele/vaimudele. Varsti ilmusid templitesse uued hinged ning preestrid läksid üksteise järel hulluks. Tuli välja, et need hinged olid Akyliose alamad ning üksteise järel ühinesid Kelarid Akyliosega. Siis ajas preestrinna Anthousa Mona oma alamad kokku ja liikus saartelt ära. Varsti saabusid nad Freemarchi, kus osad nende laevad uppusid ning siis, kasutades Keeldujate masinaid, saadi kätte Kelarite hinged ja loodi uued ülestõusnud.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: