Posted by: Dasrin | 16/03/2011

RIFT – Portaalid kahe maailma vahel: 2. osa: Jumalad, Vigiil ja Veretorm – kui draakonid ja väravad kohtuvad

Viimati me rääkisime Rifti ajaliinist ja Rifti minevikust. Täna me räägime kahest olulisest faktorist Telara ajaloos: jumlad, keda tuntakse Vigiili nime all ja jumalad, keda tuntakse Veretormi nime all. Mõlemad osapooled sillutasid mängu ajalugu Veretormi sõdadega, mida me puudutame loo lõpus. Aga alustame Vigiilist.

Vigiil

Vigiil koosneb viiest jumalast, kes valitsevad Telara üle. Nad võitlesid Veretormi sõjas, kus nad tulid kokku ja võitlesid koos Telara elanikega( Trion, sellest saaks hea RTSi :D) Veretormi vastu. Pärast sõja lõppu aitasid nad Telara elanikel ehitada üles nähtamatut kaitsebarjääri Telara ümber, et kaitsta neid Veretormi eest. Pärast sõja lõppu ja kaitsebarjääri ehitamist, lahkus Vigiil ootamatult ja nendest pole siiamaani, isegi pärast mängu algust ja Defiantide loomist, kippu ega kõppu. Valvurid aga usuvad, et Vigiil tuleb tagasi ja hävitab jõud, kes püüavad Telarat üle võtta.

Vigiili liikmed on:

 • Bahralt; käsitöö jumal, lõi päkapikud.
 • Tavril; maa jumal, lõi haldjad.
 • Thedeor; sõja jumal.
 • Mariel-Taun: armastuse, ravimise ja kõige hea jumal.
 • Thontic; reisimise, kommertsi ja avastuse jumal.

Veretorm

Veretorm on ühed kurjakuulutavad jumalad. Nemad kontrollivad viite elementi: elu, surm, õhk, tuli, vesi ja maa. Regulose juhtimise all. Nad oleksid pidanud toituma Telara peal, aga varsti nad hakkasid omavahel võitlema selle üle, kes peaks Telarat valitsema. See oli neile allakäiguks kui Telara elanikud hakkasid vastu võitlema, pagendades Regulose hinge ja vangistades teised jumalad elementaalsetesse vanglatesse.

Veretormi liikmed on:

 • Akylios; saladuste, maagia ja vee jumal.
 • Crucia; draakonijumalanna kes kontrollib õhku. Erivõime: Kontroll puudutuse läbi.
 • Greenscale (Rohesoomus); elu jumal, vihkab tsivilisatsiooni ja usub igavesse võitlusesse tugevamate selgitamiseks.
 • Laethys; maa jumalanna, Cruciaga tülis. Ahne, tahab kõiki varandusi universumis.
 • Maelforge; tule jumal. Eemärk on tekitada võimalikult palju kahju kui vaja.
 • Regulos, surma jumal. Eesmärk on tekitada surma ja pimedust.

Veretormi Sõjad

Veretomi sõjad algasid kui Veretorm saabus Telarat ründama. Veretormi liit oli väga habras ja ükskõik milline põhjus oleks andnud neile võimaluse rünnata üksteist. Nii ka juhtus. Regulos tahtis Telara ära hävitada allikakivide pärast, aga teistel jumalatel oli oma nägemus Telara tulevikust nende käe all. Nii jagunes Veretorm pooleks. Regulos vs teised Veretormi liikmed. Samal ajal ründasid Telara elanikud (kellega oli vahepeal ühinenud Shalastiri hõim Õhu tasandilt) Veretormi ja Regulost, alustades sajanditepikkust sõda kõigi nende vahel. Varsti avastas üks Ethide hõim nimega Mkhai, kuidas kasutada ära allikakive energiaks, loodes oma sõjamasinad. Kuigi nende lõpp oli lähedal, ei ühinenud Veretorm ja Regulos ning Telara elanikud võitsid, vangistades draakonid elementide tasanditele. Lõpuks ehitasid Telara rahvas ja jumalad planeedi ümber kaitsekihi draakonite ja riftide eest.

Varsti, pärast seda, loodi Ethide impeerium ja Shalastirid liikusid Rhaza’de kanjonisse. Ethid hakkasid kasutama rohkem ja rohkem allikakive, mis Vigiilile ei meeldinud. Vigiil käskis Ethidel lõpetada nende kasutamise, aga Ethid keeldusid. Draakonikuldid, Veretormi alamad Telaral, omandasid varsti selle tehnoloogia ja kasutasid seda oma soovide täideviimiseks. Kui Ethide impeerium langes, liikus maalma silm teisele impeeriumile: Mathosia Kuningriigile.

Järgmine kord me puudutame Mathosia kuningriiki, haldjate lõhenemist ning kuidas Ethide kuningriik algas ja lõppes (detailsemalt). Näeme siis,

Dasrin.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: