Posted by: Dasrin | 16/02/2011

Dasrini paberpusle: “Arthas – Rise of The Lich King” ja ajalootund

Autor: Christie Golden

Raamat on inglise keeles

See raamat on mõeldud eelkõige Warcrafti(sealhulgas ka World of Warcrafti mängu) huvilistele.

Miks peaks keegi teine seda raamatut lugema? Kas sellepärast et aru saada mängu taustast või selleks, et nautida head raamatut? Mängu taustast arusaamiseks on vaja rohkem lugeda taustinformatsiooni, aga üksinda on see raamat väga hea. Raamatu lugu jutustab Warcraft-seeria ühest kurjemast peapahast, The Lich Kingist. Raamat algab aastaid varem kui Lich King(sel ajal tuntud kui prints Arthas) on noor poiss. Tema noor elu koosneb kuningliku perekonna liikme tavalistest kohustustest. Saades 19-aastaseks, ootab noort printsi raske ülesanne: Kohalikud orkid on üles tõusnud ja kusagil kaugemal lõõmab midagi väga koledat. Varsti langeb prints Arthas lootsetuse ja pimeduse küüsi, mida saab päästa üks mõõk. Aga kas see on väärt elu ohverdamist?

Raamat on kirjutatud hästi, lisades juurde juba Warcrafti mängudest tuttavaks saanud loole. Ka esmakordsele kokkupuutujale on see raamat ehk veidi arusaamatu, aga siiski hea loo ja lõpuga, mis polegi justkui lõpp. Kirjanik on hästi lisanud juurde olemasolevale ja tema kirjeldused lisavad juurde Warcrafti loole. Ei teeks paha ka Warcraft 3: Reign of Chaose läbi mängimine.

Arthas võib meenutada kohati Anakin Skywalkerit Star Warsi episooditest aga tema tumedale poole langemine on palju võimsam ja kurvem. Arthase langemine alunest lapsepõlvest välja kujunenud alaväärsuskompleksil, mis nõudis et ta ennast heast küljest näitaks, oleks oma isale meelepärane ja kaitseks oma kuningriiki. Arthase hirmud saavad tõeks siis kui tema kungingriiki rünnatakse orkide poolt.

Orkide rünnakuga saab alguse suur sündmusteahel mis viib Arthase lähedale pimedusele. Esiteks saab ta teada mõõgast Northrendi kontinendil. Ta saabub sinna laevade ja vägedega et otsida üles mõõk mis päästab tema kuningriigi. Edasi liigub raamatu tegevus juba siis kui Arthas on naasmas Northrendi, kus tema vaenlaste ühendatud vägi liigub edasi Frozen Throne, Lich Kingi elupaiga, poole. Arthas peatab oma vaenlased ja temast saab Lich King. Raamat lõpeb Arthase mõtetega selle üle, kuidas ta ründab maailma ja hävitab selle. Võrreldes loo kulminatsiooni Star Warsi looga, muutub Arthas n.ö. Imperaatoriks – ülemvalitsejaks. Aga see pole veel kõik, sest ees ootab maailma vallutamine. Kas tal see õnnestub, seda saate teada hiljem. Arthas liikus, nagu Anakin Skywalker, headuse rüütlist, pimeduse sõdalaseni. Nad mõlemad uskusid kuni lõpuni sellese mida nad tegid. Nad mõlemad olid valmis ohverdama kõik et päästa sellest, millest nad hoolisid. Kahjuks nad mõlemad kaotasid selle. See muutis neid erinevalt. Arthas nimetas end Lich Kingiks – surnute valitsejaks, teades väga hästi mida ta teeb. Anakin aga pöördus Imperaatori kontrolli alla, muutes murdunud meheks, kelle ainus elav lootus oli tema isand. Kas Arthas oli selles ise süüdi ja kas ta oleks saanud ennast peatada? Jah, usun küll. Kui ta oleks kuulanud ohte ja mitte järginud oma kinnisideed, oleks ta olnud hea kuningas. Aga selle asemel on meil mõnus antagonist, kes on tark ja ei karda ohverdada oma vägesid.

Raamatu hinnang: 5.0

+Hästiarenenud süzee.

+Karakterite kasutamine täisulatuses

+Rahuldav lõpp, mis paneb Arthast vihkama/kaasa tundma.

Vaata raamatut meie poes: http://vanajahea.ee – Inglise keeles/Kõik raamatud

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: