Posted by: Fleo | 12/06/2010

“Meditatsioon”

Autor: Madonna Gauding

  • Praktilisi võtteid elu parandamiseks ja muutmiseks.

Raamat on eelkõige algajatele, kes soovivad alustada meditatsiooniga.

Raamatu sissejuhatusest:

Selle raamatu abiga avastad, et meditatsioon toimib erinevates keskkondades ning koostoimes teiste tegelustega. Ühendades meditatsiooni jooga või taijiga, suurendad oluliselt nende tõhusust. Nii seod oma keha ja vaimu, pannes aluse sünergiale, mille toime ajapikku võimsalt kumuleerub. Suudad lahendada probleeme, õpid rahustama oma meeli ja lisad vaimsust kõikidesse oma tegevustesse. Loodetavasti leiad siit innustust, et luua omaenda vaimse arengu edendamise meditatsioonid. Selle raamatu eesmärk ongi panna sind mõistma meditatsiooni loovaid ja võimsaid külgi ning sinu enda vaimu saladusi ja sügavust.

Esimeses peatükis selgitame meditatsiooni üldpõhimõtteid ja selle häid külgi. Kirjeldame istuvat mediteerimist ning nelja põhilist meditatsioonitüüpi.

Järgmine peatükk tutvustab jooga vaimseid lähtekohti ning õpetab ühendama meditatsiooni erinevate joogaasenditega, nagu näiteks „allapoole vaatav koer“.

Kolmas osa seletab lahti Hiina muistse qigongi traditsiooni ja tutvustab kaheksat nn siidniiti (ba duan jin), võimsat qigongi harjutusterühma koos sinna kuuluvate meditatsioonidega.

Neljas peatükk selgitab taiji quani aluseid. See on maailmakuulus Hiina võitluskunst, üks maailma populaarsemaid tervise- ja pikaealisuse praktikaid, millega võivad tegeleda nii noored kui ka vanad. Tutvud lühikese yang-stiili vormi esimesele viiele liigutusele vastavate meditatsioonidega, mis innustavad sind looma isiklikke meditatsioonie ka vormi ülejäänud liigutuste jaoks.

Viies peatükk tutvustab mandala saladusi. Seda iidset sümbolit võib leida maailma kõikidest kultuuridest. Meditatsiooni võib ühendada selles raamatus leiduva nelja ainulaadse mandala värvimisega.

Kuuendas peatükis avastad labürindi kui vaimse arengu ja tervenemise vahendi. Anname juhiseid isikliku labürindi loomiseks, mida võib läbida kas jalgsi või sõrmega järge vedades, ning kirjeldame meditatsioone labürindist jõu ammutamiseks.

Viimane, seitsmes peatükk õhutab igapäevase kiire elutempo juures leidma aega ka loodusega kontakti saavutamiseks. Siit leiad valiku lühikesi harjutusi looduses mediteerimiseks.

Vaata esoteeria raamatuid meie poes: http://vanajahea.ee – Filosoofia/Esoteeria

Advertisements

Responses

  1. Raamat on müüdud.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: