Posted by: Fleo | 18/05/2010

„Linnud bambusega“

Kullakarvaline kahte suursugust lindu kujutav järjehoidja Lõuna-Koreast: Muistse Korea aadlikud nautisid nelja peamise õie kalligraafilist maalimist. Neli armast õit on ploom, orhidee, krüsanteem ja bambus. Neid kujutati ka koos erinevate lindudega. Järgides maalija vaimu maalisid nad hetke meeleolu filosoofiat ja emotsioone.

Materjal: roostevaba teras, laserlõige, kullatud, koos helesinist värvi kaunilt sõlmitud paelaga

Mõõtmed: 9,5 x 2,3 cm

NB! Kindlasti vaadata järjehoidja mõõtmeid. Fotodel tunduvad järjehoidjad suuremana, kui nad on tegelikkuses.

Laos: 1 järjehoidja

Legend: Neli armast õit (ingl. keeles: The Four Gracious Plants, Four Gentlemen, Four Noble Ones, Four Friends) on enim kasutatav teema traditsioonilisel Korea, Jaapani, Vietnami ja Hiina maalil. Alguse sai teema Hiinast ning edaspidi võtsid selle kasutusele kunstnikud teistest riikidest. Kujutatakse ka teemana „linnud ja taimed“. Need ei ole üksnes dekoratiivsed seinamaalingud, vaid sümboliseerivad eluviisi, eluteed. Inimesed riputavad need maalid oma töötuppa või elutuppa, et neid pidevalt näha ning mõtiskleda elu üle, aja voolavusest ning aastaaegade vaheldumisest.
Neli õit – need on ploomipuu, orhidee, krüsanteemi ja bambuse õied. Neid on kutsutud ka aumaheleikeks õiteks, Neljaks sõbraks, Neljaks üllaks meheks või Nelja aastaaja sümboliks. Originaalis olid nad Konfutsianismi sümbolid, et esindada õpetatud mehe nelja peamist omadust, kuid käesoleval ajal esindavad siiski peamiselt nelja aastaaega. Ploomipuu õis sümboliseerib julgust, vaprust; orhidee viimistletust; krüsanteem taasloovust, viljakat elu; bambus rikkumatust, terviklikkust, ausust. Tänapäeval seostatakse õisi aastaaegadega: ploomipuu õied õitsevad vapralt külmas varakevades; orhideed levitavad salapärast aroomi hilises suvekuumuses; krüsanteem saab jagu hilissügise esimestest külmadest; bambus säilitab oma rohelised lehed isegi külmas talves. Traditsiooniliselt sümboliseerib ploom talve, orhidee kevadet, krüsanteem sügist, bambus (või lootoseõis) suve. (Allikas: wikipedia).

Osta raamatule järjehoidja meie poest: http://vanajahea.ee – Järjehoidjad

Suurema pildi vaatamiseks klikka pildile.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: